OPARCIE W SOBIE

Oparcie w sobie to poczucie, że mogę na sobie polegać, że znam swoje mocne i słabe strony, jestem w kontakcie z tym, co się dzieje. To solidny fundament, na którym stoję. Jeśli chcemy czuć się kimś energicznym, niezależnym, zrównoważonym i odważnym, musimy mieć mocne oparcie w sobie. Poczucie oparcia w sobie ma trzy składowe - świadomość ciała, świadomość oddechu i poczucie ugruntowania, czyli mocne stanie na własnych nogach.

Nie pozwól żeby życie przeciekało Ci przez palce.
Zacznij świadomie je kształtować OD DZIŚ!

zapisz się teraz

Na tym etapie:

W trakcie kolejnych ćwiczeń poznasz swoje mocne i słabe strony. Przyjrzysz się swojemu sposobowi postrzegania własnego ciała i dowiesz się, jak prawidłowo o nie dbać, by zapobiegać wypaleniu energetycznemu (odczytywać sygnały, które wysyła). Dowiesz się również, jak podejmować wyzwania, brać odpowiedzialność za swoje czyny i decyzje, działać skutecznie, z determinacją i bez uszczerbku na zdrowiu w trudnych sytuacjach.

W efekcie:

Zyskasz solidny fundament, na którym będziesz mógł oprzeć swoje życie. Mając go, będziesz mógł przeżywać chwile zachwiania i zamętu ze świadomością, że dasz sobie radę mimo wszystko. Ucząc się prawidłowego podejścia do swojego ciała oraz właściwego sposobu oddychania, zapobiegniesz wypaleniu stresowemu i chorobom będącym wynikiem chronicznego stresu. Poczujesz, że możesz na sobie polegać w każdej sytuacji. Posiadając mocne oparcie w sobie, zyskasz wiarę w siebie – pozwoli Ci to świadomie sterować własnym życiem i podejmować rozważne decyzje.

Wojciech Eichelberger:

"Tylko ugruntowany człowiek da sobie radę ze stresem, bo stres go nie powali. Mówi się o kimś takim, że stoi mocno na nogach, stoi twardo na ziemi. To znaczy, że jest realistą, można na nim polegać, jest konkretny, wie, czego chce, jest obecny. Tylko ugruntowany człowiek ma szansę na prawdziwe, zdrowe i szczęśliwe życie."
Zapewnij swoim pracownikom maksymalną odporność
i wydolność w sytuacjach stresowych!
zamów teraz