ODPUSZCZANIE/ODMAWIANIE

Organizm każdego z nas jest jak pojazd - możemy go dobrze serwisowować i być sprawnym kierowcą, ale jeśli nie mamy świadomości granic naszej ładowności, to przekroczymy normy bezpieczeństwa i uszkodzimy go. Dlatego każdy powinien wiedzieć, ile obowiązków może na siebie wziąć, czyli odpuszczać sobie i odmawiać innym.

Nie pozwól żeby życie przeciekało Ci przez palce.
Zacznij świadomie je kształtować OD DZIŚ!

zapisz się teraz

Na tym etapie:

Nauczysz się, jak dbać o siebie, aby nie doprowadzić się do skrajnego wyczerpania. Dzięki ćwiczeniom zaczniesz racjonalnie podchodzić do swoich obowiązków, by zachować jednocześnie efektywność swoich działań i zdrowie. Nauczysz jak i kiedy mówić NIE, wyznaczać priorytety oraz nie brać na swoje barki więcej, niż możesz unieść.

W efekcie:

Zdobędziesz kompetencje, które pozwolą Ci odmawiać w sposób, który będzie skuteczny, a jednocześnie nikogo nie urazi. Wiedząc jak oddzielać życie prywatne od zawodowego, zyskasz możliwość realizacji swoich pasji, czas na wypoczynek i przyjemności. Unikniesz pracoholizmu i jednocześnie będziesz wiedział, jak prosić o pomoc w trudnych dla Ciebie sytuacjach.

Wojciech Eichelberger:

„Niezbędnym warunkiem odpuszczenia sobie – np. zbyt wysokich, perfekcjonistycznych wymagań, odpowiadania za wszystko i przymusu rygorystycznej kontroli wszystkiego i wszystkich wokół – jest jasne uświadomienie tych korzyści. Innymi słowy musimy dostrzec, co nam daje to, że nie odpuszczamy. Dlaczego te korzyści są dla nas ważniejsze, niż zdrowie, rodzina, przyjaciele, odpoczynek, zabawa. Czy przypadkiem praca nie jest dla nas tak ważna jak alkohol dla alkoholika i nic innego nie może stać się od niej ważniejsze?”.
Zapewnij swoim pracownikom maksymalną odporność
i wydolność w sytuacjach stresowych!
zamów teraz