ODPOCZYNEK

Osoby obarczone dużą ilością obowiązków wchodzą w pewnego rodzaju trans – ich umysły tracą umiejętność regeneracji przez wypoczynek. Można powiedzieć, że jest to jak zacięcie automatycznego wyłącznika - mózg ciągle działa w trybie mobilizacji. Taki zacięty przełącznik po pewnym czasie zaczyna powodować kłopoty z zasypianiem, zaburzenia łaknienia, spadek potencji seksualnej, drażliwość – aż w końcu może doprowadzić organizm do wypalenia energetycznego.

Nie pozwól żeby życie przeciekało Ci przez palce.
Zacznij świadomie je kształtować OD DZIŚ!

zapisz się teraz

Na tym etapie:

Podążając za wskazówkami psychologa, nauczysz się jak przełączać się w tryb efektywnego odpoczywania, nawet jeśli już zatraciłeś tą umiejętność. Dowiesz się, jak zapewnić sobie głęboki, zdrowy sen niezmiernie ważny w procesie regeneracji Twojego ciała. Ćwiczenia pozwolą Ci zdobyć umiejętność wyciszania myśli, które nie pozwalają Ci wypocząć. Będziesz mógł wybrać skuteczną dla siebie metodę regeneracji sił.

W efekcie:

Przestaniesz żyć w ciągłym napięciu psychicznym – znikną chroniczne bóle mięśni i stawów, poprawi się kondycja włosów, paznokci, skóry. Wypoczęty i zrelaksowany – z optymizmem spojrzysz na życie, zapomnisz, co to drażliwość i wybuchowe reagowanie na sytuacje stresowe. Wypoczynek stanie się czasem regeneracji i uzupełniania poziomu energii.

Wojciech Eichelberger:

"Musimy się nauczyć „ręcznie” przełączać w tryb odpoczywania, bo u większości z nas automatycznie to się już nie dzieje. W takiej sytuacji konieczne są specjalne ćwiczenia, które tworzą możliwość świadomej kontroli oddechu i przepony. Jeśli się tego nauczymy będziemy zdrowsi i silniejsi, co pozwoli nam utrzymać bez ryzyka dla zdrowia i bez wspomagania wysoką sprawność przez cały dzień. Wielu z nas tylko udaje, że przełącza się w tryb odpoczywania i spędza weekendy na podobnej zasadzie jak tydzień w pracy."
Zapewnij swoim pracownikom maksymalną odporność
i wydolność w sytuacjach stresowych!
zamów teraz