ODDYCHANIE

Zwykle nie zwracamy uwagi na oddech. To coś, co po prostu samo się dzieje. Nie mając świadomości, jak ważne jest oddychanie, nie wykorzystujemy jego potencjału i ciągle jesteśmy niedotlenieni. Bez właściwego oddechu gorzej widzimy i słyszymy, gorzej kojarzymy, mamy opóźniony czas reakcji, a spięte mięśnie nieadekwatnie i gwałtownie reagują. Ciało nie jest w stanie uruchomić koniecznych procesów regeneracyjnych.

Nie pozwól żeby życie przeciekało Ci przez palce.
Zacznij świadomie je kształtować OD DZIŚ!

zapisz się teraz

Na tym etapie:

Dowiesz się, co to jest przepona i dlaczego jest tak ważna w procesie redukowania stresu. Przekonasz się, jak można sterować oddechem i wykorzystywać go w procesie wpływania na swój stan psycho-fizyczny. Pokażemy Ci, jak wyciszać umysł/myśli przez koncentrację na oddechu - z jego pomocą uspokajać się w sytuacjach stresowych. Poprzez ćwiczenia i zadania nauczysz się wpływać na swoje emocje, nastrój, hamować gonitwę myśli, odprężać i rozluźniać mięśnie.

W efekcie:

W sytuacjach walki, zagrożenia i przeciążenia będziesz mógł świadomie zarządzać swoim oddechem, aby skutecznie minimalizować wpływu stresu na swoje zdrowie psychiczne i fizyczne. Ciało i wszystkie jego układy będą wydajnie wentylowane, co pozwoli im sprawnie działać i nie ulegać uszkodzeniom na skutek negatywnego wpływu stresu. Świadomie będziesz wykorzystywać swój potencjał oddechowy do radzenia sobie z niechcianymi wspomnieniami i myślami.

Wojciech Eichelberger:

"Aby dobrze radzić sobie w sytuacjach trudnych, przede wszystkim potrzebujemy świadomości oddechowej. Wielu ludzi prawie nie oddycha, gdy prowadzi samochód w niesprzyjających warunkach. Niestety, gdy w bezruchu siedzimy na bezdechu, to nieuchronnie popełniamy błędy, poniewa nasze ciało gorzej wówczas funkcjonuje. Przy pomocy oddechu można naprawdę zmienić fizjologiczny stan organizmu i zmniejszyć siłę reakcji stresowej”.
Zapewnij swoim pracownikom maksymalną odporność
i wydolność w sytuacjach stresowych!
zamów teraz